×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۳۹۷  
true

ایمان پرویزی


true

انالله و انا الیه راجعون شبنم نکرد داغ لاله را علاج/ نتوان به گریه شست خط سرنوشت را     امروز،سراسر واژگان را اندوهی به مراتب بزرگ تر از خود در آغوش کشید. به‌گونه ای که گویی واژگان نیز احساس یتیم شدن را باور نمودند. صبح امروز رنگ‌ دگر به خود گرفت و گویا استمرار […]

امروز سراسر واژگان را اندوهی به مراتب بزرگتراز خود به اغوش کشید

انالله و انا الیه راجعون

شبنم نکرد داغ لاله را علاج/
نتوان به گریه شست خط سرنوشت را

 

 

امروز،سراسر واژگان را اندوهی به مراتب بزرگ تر از خود در آغوش کشید.

به‌گونه ای که گویی واژگان نیز احساس یتیم شدن را باور نمودند.
صبح امروز رنگ‌ دگر به خود گرفت و گویا استمرار ظلمت شب فراق پر رنجی بود
که مرغ سحرش،بانگ حزن و یاس سر داد و‌ تمام ایل را به یکباره‌ در بهت عظیمی فرو ‌برد.

آری حقیقیت داشت

دانای توانمند ایل راه جاودانگی را در مسیر دیگر آغاز کرد و پروازی به مراتب بلندتر از باور نبودنش را آغاز نمود و آغوش فرشتگان را هدف گرفت و‌ برفت.
وی که در تمام فصول پر بار عمر با عزتش ،آیین بهار را زندگی بخشید و راز جاودانگی را با ترویح دانایی،سرشت نیکو،طبع بلند،خوی مردم داری و صفات ساده زیستی در اوج توانمندی و مهیا بودن فرصت فخر ،بنیان نمود و چه زیبا رمز ماندگاری را با ایل در میان گذاشت و او را به نیکی پاسبانی نمود.

وی که در اوان کودکی،از نعمت پدر محروم ماند،به نیکی راه پدارنه ای را پیش گرفت و آنچنان پیشروی نمود تا سایه ی پر مهرش تمام ایل را حاکم شد،و بالحق پدر ماندگاری ماند.
او‌ که در تقابل با جفای سنگین روزگار با تبسم شیرین و دوخته بر نگاه مملو ‌از عشقش به همنوعان و به لطف تکیه زدن بر قلم و گام برداشتن در مسیر ماندگاری و چنگ انداختن بر نور علم راه فائق آمدن بر رنج ها و مصیبت های بزرگ و نبودن های بسیار را با تامل در اصالت سترگ خویش ،و داشته های وافرش با احیای پایگاه اجتماعی بس قوی که شایسته ی آن نیز بود،به زییایی هرچه تمام تر نشان داد.
وی که همواره مامنی امن برای ایل و تبار بود و راوی حقایق تلخ و شیرین به قهقرا رفته ایل بود و در تمام احوال، یار مردم و غمخوار قوم بود،
گویی کالبد پر نقشش از نفس ها تهی گشت و روح از تن جدا،راه آسمان برگزید.
ولی آنقدر در جان بخشی به حقایق ذبح شده و واژگان محبوس،همییت هزینه نمود و استعمال نیکو بکار بست و صفات ارزنده در کردار و گفتار و پندار های زیبایش در هم اویخت که یقینا فراموش شدنش کار امروز و فرداهای نزدیک نیست.و کوچ‌ امروز،نقطه ی پایان نخواهد بود،چرا که رد پاهای محکمی از خود بر قلب هایمان به یادگار گذاشت.

وی که در اوان جوانی در بستر سیاست،فرهنگ و علم و ادب،فرصت های بسیاری را بر خود و ایل هموار نمود و از پیشقراولان ایل در نهضت بیداری و آگاهی بود
انچنان زیست که گویی مهر را پدری نموده است و یقینا هرکس که با وی فرصت معاشرتی داشته،میداند که فهم اصالت و درک درایتش در قاموس واژگان نحیف گنجانده نخواهد شد.

و اما چه باید کرد که قلم ارادت خود بی اراده رانده میشود تا که‌ شاید دل ناآرامش از پی این فراق جانسوز کمی از پشته ی پر دردش بکاهد.
و اما آنچه ‌‌قدر متیقن است این است که مرحوم”حاج عطا طاهری بویراحمدی” بزرگ بود،بزرگ زیست و بزرگی را به حق آموزگار نیکی بود.
پس،در دفتر زمانه نامش به نیکی ثبت خواهد شد.

 

هر چه رفت از عمر،یاد آن به نیکی می کنند/  
چهره ی امروز در آیینه ی فردا خوش است

روحش شاد و یادش جاودانه باد.

 


true
true
false
false
  1. ناشناس

    روحت شاد ویادت گرامی باد دوست ویاور وپشتیبان صمیمی پدرم مرحوم مشهدی جعفر نیکروش تنهامردی از ایل طاس احمدی که امید وپشت پدرم بود تا اخرین لحظه عمرش مرحوم کی عطا طاهری واقعا در طول عمر و زنگی کمتر انسانی بخوبی وظلالی مرحوم کی عطا بوجود میاید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

true

آدرس

تهران ؛ خیابان نواب ، خیابان رودکی جنوبی ، تقاطع رودکی _مرتضوی ، کوچه توانا ، پلاک 4 ، طبقه 3 ، واحد 8

تلفن

07433229736
09010156001
09034561166

ایمیل

newsmola@yahoo.com

رفتن به نوارابزار